Drewtex Grand – Prix Krzepic w tenisie stołowym

W hali miejscowego gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie: turniej Top – 16 oraz dekoracje. W rywalizacji mogli się sprawdzić zawodnicy z 10 kategorii wiekowych!

W każdym z 4 turniejów eliminacyjnych startowało po ok. 150 pingpongistów, a w turnieju Top – 16 – pierwsze ósemki żaków, młodzików, kadetów i juniorów. Grand Prix Krzepic to największe cykliczne przedsięwzięcie tenisowe regionu częstochowskiego i jedno z największych w województwie śląskim rozgrywane dla kategorii dziecięcych i młodzieżowych, w którym każda osoba systematycznie biorąca udział w turnieju otrzymuje nagrodę.
150 młodych pingpongistów zostało docenionych za swoją ciężką pracę. Oryginale statuetki w kształcie rakietki, dyplomy, nagrody oraz koszulki z herbem Krzepic i logiem turnieju wręczali: przewodniczący rady miejskiej Mateusz Kluba, burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Jacek Staniewski, właściciel firmy Drewtex Bogdan Grzyb, autoryzowany dealer Stihl Michał Grzyb, komendant PSP w Kłobucku Zbigniew Desperak, członek zarządu powiatu kłobuckiego Józef Borecki, dyrektor Gimnazjum Gabriela Kluba, radni Krzepic Bożena Kozak, Rafał Balcerzak i Tomasz Rakowski, właściciel firmy Elektrotechnika Marlena Wyrębek, członek zarządu PZ LZS Ryszard Francik, prezes LKS Grom Poczesna Henryk Pałasz oraz organizatorzy: prezesi UKS Tygrysy Wiesław Drab i Dariusz Jankowski, sędzia zawodów Karol Żerdziński oraz prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorz Garbaciak.
Grand Prix odbywa się z nieprzerwanie od 13 lat dzięki współpracy organizatorów i sponsorów, którymi są: UKS Tygrysy – Gimnazjum w Krzepicach, Urząd Miejski w Krzepicach, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Śląskie i Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i firma Drewtex.

Grzegorz Garbaciak

Wyniki:

Turniej Top – 16 ( miejsca I – IV )

żaczki / młodziczki
Julia Rudnik
Aleksandra Kotowicz
Maria Cer
Klaudia Ceglarz

żacy / młodzicy
Maksymilian Michałowski
Jakub Wydmuch
Adrian Paszkiewicz
Paweł Telenga

kadetki /juniorki
Klaudia Mazur
Natalia Musiał
Natalia Bachór
Alicja Górska
kadeci / juniorzy
Kacper Sławiński
Karol Wydmuch
Jakub Kaczmarek
Mateusz Drzyzga

Klasyfikacja generalna ( miejsca I – VIII )

SKRZATKI
imię i nazwisko szkoła
Julia Zyna – SP Kuźniczka
Angelika Ślusarczyk – SP Zwierzyniec
Maja Pawelak – SP Zwierzyniec
Sara Dłubała – SP Zwierzyniec
Ewa Bugała – Przedszk. 34 Cz-wa
Matylda Hadryś – SP Mykanów

SKRZATY
Norbert Przybyłek – SP 1 Kłobuck
Radosław Gmyrek – SP 1 Kłobuck
Franciszek Chwała – SP Częstochowa
Marcel Mońka – SP Zwierzyniec
Bruno Gruca – SP Zwierzyniec
Jakub Cieśla – SP Poczesna
Jakub Grzyb – SP Zwierzyniec
Dawid Pasak – SP Zwierzyniec
ŻACZKI
Maria Cer – SP Rębielice Szlacheckie
Maja Bladocha – SP 1 Kłobuck
Kinga Desperak – SP Zwierzyniec
Zuzanna Pawełczak – SP 1 Kłobuck
Marcelina Caban – SP Poczesna
Laura Brzeska – SP Poczesna
Wiktoria Paruzel – SP Zwierzyniec
Nina Drzazga – SP Zwierzyniec

ŻACY
Kornel Bugała – SP 31 Częstochowa
Krzysztof Grochowina – SP Poczesna
Dominik Wąsiński – SP Poczesna
Adam Szczechla – SP Poczesna
Szymon Szyszka – SP Zwierzyniec
Jakub Zyna – SP 2 Krzepice
Karol Świąć – SP 1 Kłobuck
Karol Jabłoński – SP Czarny Las

MŁODZICZKI
Julia Rudnik – SP Zwierzyniec
Klaudia Ceglarz – SP Zwierzyniec
Alicja Plucińska – SP Koziegłowy
Aleksandra Kałmuk – SP Złochowice
Alicja Gruca – SP Waleńczów
Nikola Pasak – SP Zwierzyniec
Aleksandra Kotowicz – SP Waleńczów
Natalia Wiecha – SP Zwierzyniec

MŁODZICY
Paweł Telenga – SP Zwierzyniec
Adrian Paszkiewicz – SP 1 Kłobuck
Maksymilian Michałowski – SP 1 Kłobuck
Radosław Przybyłek – SP 1 Kłobuck
Jakub Wydmuch – SP Zwierzyniec
Sebastian Pietrajczuk – SP Poczesna
Igor Strąk – SP Poczesna
Szymon Kaźmierczak – SP Poczesna

Gimnazja – dziewczęta
Klaudia Mazur – Częstochowa
Natalia Musiał – Poczesna
Alicja Górska – Poczesna
Anna Matyja – Koziegłowy
Katarzyna Żurawik – Opatów
Weronika Bąk – Lipie
Kamila Piekarska – Koziegłowy
Magdalena Luzar – Opatów
Martyna Płuska – Opatów

Gimnazja – chłopcy
Jakub Kaczmarek – Częstochowa nr 14
Jan Sołtysiak – Kłobuck
Piotr Napieraj – Opatów
Wiktor Skwarczyński – Kłobuck
Oliwer Brzozowski – Kłobuck
Dominik Pietrajczuk – Poczesna
Dawid Bednarek – Częstochowa nr 16
Maciej Pietrzak – Opatów

Juniorki
Natalia Bachór – LO Traugutta Częstochowa
Aleksandra Górska – LO Mickiewicza Częstochowa
Iwona Kluba – ZS 1 Kłobuck
Magdalena Łyźniak – ZS 1 Kłobuck

OPEN
Kacper Sławiński – Gimn. Poczesna
Karol Wydmuch – ZS 1 Kłobuck
Mateusz Drzyzga – ZS 1 Kłobuck
Aleksandra Górska – LO Mickiewicza Cz-wa
Mariusz Wizental – LO Mickiewicza Cz-wa
Natalia Bachór – LO Traugutta Cz-wa
Arkadiusz Pawełczak – ZS 1 Kłobuck
Szymon Cierpiał – VII LO Częstochowa

IMG_7823 (Copy)

IMG_7826 (Copy)

IMG_7830 (Copy)

IMG_7835 (Copy)

IMG_7854 (Copy)

IMG_7856 (Copy)

IMG_7871 (Copy)

IMG_7873 (Copy)

IMG_7883 (Copy)

IMG_7887 (Copy)

IMG_7892 (Copy)

IMG_7902 (Copy)

IMG_7909 (Copy)

IMG_7919 (Copy)

IMG_7808 (Copy)

IMG_7813 (Copy)

IMG_7822 (Copy)

Miejska TV