Medalowe żniwa ”Wojownika” na Mistrzostwach Polski!

Zawodnicy trenera Artura Osuchowskiego nie przestają zaskakiwać! Na najważniejszych rangom zawodach Taekwon-do w kraju, ”Wojownicy” pokazali prawdziwą siłę. Do Kłobucka wrócili z workiem medali, a ten z najcenniejszego kruszcu przywiozła Zuzanna Tomczyk.

W Dąbrowie Białostockiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Taekwon-do. Klub Sportowy Wojownik Kłobuck znów pokazał się z mocnej strony. Tym razem na najważniejszym rangom turnieju Taekwon-do w kraju.
Mistrzynią Polski w walkach do 65 kg została Zuzanna Tomczyk. Aleksandra Koszczyk zajęła drugie miejsce w technikach specjalnych. Maciej Frydrych zdobył wicemistrzostwo Polski do 62 kg. Hubert Gloc również wywalczył srebrny medal tyle, że do 56 kilogramów. Dawid Gałuszka zamknął podium mistrzostw w walkach do 56 kg. Kacper Psuj był trzeci w Polsce do 62 kg. Brązowy medal w walkach do 60 kilogramów wywalczyła również Aleksandra Koszczyk.
Moi zawodnicy świetnie walczyli. Było sporo piątych miejsc, tuż przed strefą medalową, także krążków mogło być jeszcze więcej. Świetny start za nami. Po Pucharze Polski i Grand Prix potwierdziliśmy to na co nas stać – mówi Artur Osuchowski.

Wojownicy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, wyprzedzając między innymi ekipy z Wrocławia i Krakowa. Przed nami uplasowała się tylko drużyna z Gdańska, która wystawiła na turniej więcej zawodników, dzięki czemu łatwiej było im o zdobywanie punktów. Jak wysokie miejsce zajął K.S Wojownik niech świadczy fakt, że w turnieju startowały 33 kluby!
”Suchy” nie kryje dumy ze swoich podopiecznych. Sukcesy nie wzięły się znikąd.
Pracowali na to wiele lat. Bardzo się ciesze z tego wyniku. Dziewczyny znów pokazały klasę. Chłopaki naprawdę dali czadu. Jestem dumny. No co mogę więcej powiedzieć? Wszyscy mocno angażują się w to co robią. Mistrzostwa Polski za nami, a już niedługo jedziemy na Puchar Europy – dodał na zakończenie Osuchowski.

Rywalizacja na Pucharze Europy będzie zapewne stała na bardzo wysokim poziomie. W tym roku zawody, na które zjadą się zawodnicy z wielu krajów, odbędą się w Lublinie. Gratulujemy kolejnych sukcesów i czekamy na dobre wieści z Lublina! Jesteśmy pewni, że ta ekipa nie spocznie na laurach, bo czy jest choć jeden ”Wojownik” z Kłobucka, który nie marzy o Pucharze Europy? Na to pytanie nie musimy odpowiadać.