”AZS tych pucharów nigdy nie stracił”

Komornik nie przejął trofeów częstochowskich siatkarzy. Puchary zostają w AZS, a jak to czasem w życiu bywa, sprawa jest rozwojowa.

O odebraniu klubowych pamiątek informowało Radio Fon: ”Tak kończy się historia. TAURON AZS Częstochowa SSA, 6- krotny mistrz Polski, wielokrotny uczestnik europejskich pucharów traci swe trofea na rzecz komornika z powodu długów obecnego zarządu…. Nie wiemy nawet jak to skomentować”.

Skomentował to dla nas prezes klubu. – AZS tych pucharów nigdy nie stracił. Były zastawione na poczet zadłużenia.  Ja w tej sytuacji zadaję sobie pytanie: jak wiele różnych przypadkowych rzeczy wydarzyło się dookoła? Do tej sytuacji doszło na godzinę przed oficjalną informacją, że AZS będzie opuszczał biura – mówi Kamil Filipski. – Na hali trwało duże wydarzenie związane z wręczaniem przez pana prezydenta nagród dla sportowców roku 2018, także mieliśmy pod okiem od razu wszystkich dziennikarzy. Nie jestem fanem teorii spiskowych, natomiast sytuacja pozostawiła wiele znaków zapytania. 

 

Trofea zostały zajęte przez kancelarię komorniczą 28 marca. Nazajutrz oznaczenia komornicze zostały zdjęte. – Temat jest zamknięty – kwituje prezes. Klub wydał również oficjalne oświadczenie, odnosząc się szerzej do sytuacji: OŚWIADCZENIE.

Puchary co prawda zostają w AZS, ale sytuacja finansowa klubu i tak jest trudna. Filipski zapowiedział konferencję prasową, na której szeroko omówione zostaną sprawy dotyczące przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości klubu. – Uważam, że takie wydarzenie należy się absolutnie wszystkim zainteresowanym – zaznaczył.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV