Możesz zobaczyć temperaturę i dźwięk

Nauka bywa zabawą. Wśród eksperymentów znajdą się efektowne doświadczenia chemiczne i fizyczne. Impreza jest kierowana przede wszystkim do młodszych częstochowian.

Widowiskową stronę przedmiotów ścisłych zaprezentuje Piknik Naukowy w Galerii Jurajskiej, w trakcie którego będzie można np. zobaczyć temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej, a także sprawdzić, jak tworzy się piorun i do czego służy ciekły azot.

Impreza przeznaczona jest dla każdego, w kim kwestie naukowe wzbudzają ciekawość. Ze względu na formę, może być interesująca przede wszystkim dla młodych ludzi. – Ma na celu odczarowanie tego, czego uczymy się w szkole – mówi Tomasz Pietrzak z Galerii Jurajskiej. – Pokazanie, że nauka potrafi być fascynująca, porywająca, czasami zabawna, bo pokazujemy troszkę inną stronę fizyki, inną stronę chemii.

 

Organizatorzy przewidują kilkanaście różnego rodzaju atrakcji. Na najmłodszych będzie czekał plac budowy. Przygotowano wystawę makiet architektonicznych i pokaz pracy wielozadaniowego robota mobilnego.

Współorganizatorem Pikniku Naukowego jest częstochowska uczelnia i współpraca ta trwa od lat. – To właśnie naukowcy, to właśnie studenci Politechniki dostarczają nam tego typu atrakcji – wyjaśnia Tomasz Pietrzak. Wstęp na imprezę jest wolny. Początek 11 maja o godz. 12:00.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Galeria Jurajska

Miejska TV