Dwa medale z Mistrzostw Polski Juniorów dla KS Wojownik

W trakcie Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo w Białej Podlaskiej swoich umiejętności dowiódł zawodnik kłobuckiego KS Wojownik. Kacper Sas zdobył dwa medale.

10 i 11 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej. Na tej prestiżowej imprezie Klub Sportowy Wojownik reprezentował Kacper Sas, który zdobył kwalifikacje aż w czterech konkurencjach. Były to układy, walki do 68 kilogramów, techniki specjalne oraz testy siły. Reprezentujący nasz region junior udowodnił swoich wszechstronnych umiejętności, zdobywając dwa brązowe medale oraz jedno miejsce za podium.

Kacper w walkach do 68 kg zwyciężył pewnie trzy pierwsze pojedynki, natomiast w starciu o wejście do finału minimalnie uległ zawodnikowi z klubu Arete Rybnik Dominikowi Henzelowi. Następnie podopieczny Wojownika w pojedynku repasażowym zwyciężył z zawodnikiem Złotoryjskiej Akademii Taekwon-do Jakubem Serokiem i zajął ostatecznie trzecie miejsce w Polsce w tej kategorii wagowej. Kacper zdobył również brązowy medal w konkurencji technik specjalnych oraz piąte w konkurencji testów siły. Nie jest to koniec sezonu. Na początku czerwca zawodnicy KS Wojownik zmierzą się w walkach drużynowych na Mistrzostwach Polski Seniorów w Rybniku.