Strażacka 10-tka strzałem w 10-tkę!

”Bieg Strażacka 10-ka” po raz pierwszy odbył się w Poczesnej. W zmaganiach o Puchar św. Floriana wzięło udział niemal ćwierć tysiąca zawodników we wszystkich kategoriach i biegach. Wraz z osobami towarzyszącymi w zabawie uczestniczyło dwa razy więcej osób.

11 maja odbyła się kolejna edycja ”Strażackiej 10-ki”. – Historia biegu zaczyna się w roku 2016, kiedy wzięło w nim udział około trzydziestu osób – mówi Robert Chądzyński, prezes Stowarzyszenia w Gminie Poczesna. W zeszłym roku startujący sprawdzali swoje umiejętności w Hucie Starej A i Hucie Starej B. Tym razem pierwszy raz pobiegli przez Poczesną.

Każdy uczestnik zmagań otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy statuetki. Nad bezpieczeństwem czuwało ok. 40 strażaków, 20 wolontariuszy oraz funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego i Komisariatu Policji w Poczesnej.

Organizator biegu o Puchar św. Floriana zwraca uwagę, że ci, którzy przyjechali za zawody, byli bardzo zadowoleni. – Fajnie, że ludziom się chce wychodzić z domu – mówi Robert Chądzyński. – Fajnie, że chcą pobiegać, spędzić razem czas, zwłaszcza w sposób aktywny i działając na rzecz swojego zdrowia. Pokazują, że można robić coś więcej, niż siedzieć w ogródku przy grillu.

Zwycięzcą na 6 km wśród kobiet została Ewa Witt z wynikiem 26:36, a wśród mężczyzn Konrad Gajewski z 23:25. 1:00:04 to czas Pauliny Rybak, która zwyciężyła w rywalizacji na dystansie 12 km. Ten sam odcinek wśród mężczyzn najszybciej pokonał Mateusz Ojrzyński w 48:46.

Na dystansie 6 km w Nordic Walking zwyciężyła Magdalena Rajek z czasem 41:34, a najlepszy mężczyzna, Zbigniew Szcześniak, pokonał tą trasę w 41:08. Statuetki i Dyplomy zwycięzcom wręczali diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Łukasz Dybowski wraz z Radnym Miasta Częstochowy Łukaszem Banasiem i Radnym Gminy Poczesna Mateuszem Kołodziejem.