W czerwcu GDDKiA wybierze wykonawcę częstochowskiej obwodnicy

Po odstąpieniu od umowy z włoskim konsorcjum Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybiera kontynuatora prac przy budowie odcinka F autostrady A1. Po wstępnych negocjacjach urząd zaprosił osiem firm do składania ofert.

GDDKiA zakończyła pierwszy etap negocjacji, które miały ustalić zakres robót zabezpieczających i doprecyzować warunki przyszłej umowy. Do rozmów zaproszono sześć firm będących Generalnymi Wykonawcami trasy A1 w Polsce, tj.: Budimex, Berger Bau, Strabag, Pol-Aqua, Mirbud i Intercor, a także dwóch głównych podwykonawców odcinka F autostrady A1, tj.: Bud-Pol i Lemar.

Urząd oczekuje od wszystkich ośmiu podmiotów finalnych ofert, ustalając termin na 11 czerwca. Na sierpień jest planowane podpisanie umowy z wykonawcą, jeśli nie nastąpią odwołania. Ma to pozwolić na realizację pilnych prac zabezpieczających już wykonanej części inwestycji. Zakończenie wykonania prac zabezpieczających urząd zaplanował natomiast na 15 grudnia 2019 r.

 

Jednocześnie między 13 a 24 maja GDDKiA w dalszym ciągu inwentaryzowała plac budowy oraz przygotowywała dokumentację przetargową. Po otrzymaniu ofert nastąpi wyłonienie najkorzystniejszej z nich oraz podpisanie umowy z wykonawcą.

Na marginesie, 28 maja odbyła się rozprawa w Krajowej Izby Odwoławczej w związku z odwołaniem złożonym przez byłego wykonawcę. Salini Polska domaga się wstrzymania rozpoczętej procedury wyłonienia wykonawcy prac zabezpieczających w trybie negocjacji bez ogłoszenia i nowego ogłoszenia postępowania przetargowego, w którym Włosi mogliby brać udział. Wyrok ma być ogłoszony 31 maja o 15:00.

KR
Fot.: GDDKiA

Więcej: Obwodnica Częstochowy może być przejezdna w tym roku

Miejska TV