77-latka zaginęła na grzybach. Odnalazła się w Sosnowcu

Starsza kobieta wraz z swoją rodziną wybrała się do lasu na grzyby. Krewni zawiadomili policję. Akcja poszukiwawcza zaangażowała szereg służb, w tym GOPR.

Zawierciańscy policjanci wspólnie z innymi służbami ratowniczymi poszukiwali 77-latki, która zaginęła 30 września podczas grzybobrania w lesie nieopodal Poręby, w zachodniej części powiatu zawierciańskiego. Razem ze starszą kobietą na grzyby wybrali się jej bliscy, ale po godzinie zbierania rozdzielili się i nie mogli już jej odnaleźć.

77-latka nie posiadała przy sobie telefonu. Rodzina postanowiła zawiadomić policję, a dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki Sosnowca w godzinach popołudniowych. To uruchomiło poszukiwania, w które zaangażowało się szereg służb. Strażacy, ratownicy GOPR i policjanci rozpoczęli przeczesywanie lasu. W tym czasie jeden z członków rodziny powiadomił zaangażowanych w akcję, że kobieta znajduje się już w swoim domu w rodzinnym mieście.

Okazało się, że staruszka dotarła do drogi krajowej i poprosiła jednego z kierowców o podwiezienie. Policja radzi wszystkim osobom wybierającym się na grzyby, aby zabrały ze sobą naładowany telefon komórkowy.

KR
Fot.: KPP w Zawierciu

 

Miejska TV