Wypadek w Kalei. Kierowca nie żyje

Doszło do poważnego wypadku w powiecie kłobuckim. Samochód wyjechał z drogi podporządkowanej. Kierowca zginął na miejscu.

W Kalei w gminie Wręczyca Wielka 10 października kilka minut przed 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 494 zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że z drogi podporządkowanej, tj. z ulicy Ogrodowej, wyjechał renault clio, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Osobówka wjechała wprost pod jadące w kierunku Wręczycy Wielkiej audi, które prowadził 51-latek, również z tego powiatu. – Niestety kierujący renault clio poniósł śmierć na miejscu – informuje Kamil Raczyński z KPP w Kłobucku.

Kierowca audi został przebadany na obecność alkoholu w organizmie i był trzeźwy. Stan trzeźwości drugiego, zmarłego mężczyzny będzie ustalony na podstawie badań krwi. W postępowaniu policja skorzysta z opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych.

Policjanci oraz strażacy wyznaczyli objazdy. Na miejscu pracują funkcjonariusze z kłobuckiego Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki, obecny jest również prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Ok. godz. 15:00 droga jest wciąż zablokowana.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Zbigniew Adam Baran

 

Miejska TV