O chemikaliach i częstochowskim stadionie po wyborach

Radni porozmawiają o składowisku przy ulicy Filomatów oraz stadionie przy Limanowskiego, ale dopiero po wyborach. Sesja została przełożona.

Na 11 października zaplanowano XVIII nadzwyczajną sesję Rady Miasta Częstochowy. Były ku temu dwa powody, wynikające z niedawnych wydarzeń. Samorządowcy mieli bowiem wysłuchać informacji prezydenta na temat nielegalnych składowisk chemikaliów na terenie miasta oraz na temat budowy stadionu miejskiego przy ul. Limanowskiego.

Pierwsza ze spraw dotyczy m.in. nieznanych substancji, które są przechowywane przy ul. Filomatów w dzielnicy Trzech Wieszczów. To nie mniej niż ok. 930 ton odpadów. W minionym tygodniu stwierdzono również, że część pojemników się rozszczelniła. Wiadomo też, że służby zajmują się składowiskiem od pierwszej połowy 2018 r.

Druga wzmiankowana kwestia to Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie i jest pokłosiem przetargu na wykonanie robót budowlanych, w którym złożone oferty przekraczają sumy, jakie zaplanowano na inwestycję. Zawodnicy Rakowa rozgrywają mecze jako gospodarze w Bełchatowie, a stadion powinien spełnić wymogi licencyjne w tym sezonie.

Radni będą debatować w innym terminie. Zdecydowano – poprzez głosowanie – o przerwie do środy 16 października. Argumentowano po stronie rządzącej koalicji KO-SLD między innymi tym, że rozważanie tych tematów przed wyborami nie służy ich rozwiązaniu. Sesja została zwołana na wniosek Prawa i Sprawiedliwości, które w częstochowskiej Radzie Miasta znajduje się w opozycji.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

 

Miejska TV