Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego policjanta

W Łazach miało miejsce obywatelskie zatrzymanie funkcjonariusza policji. Dzień wcześniej doszło do podobnej sytuacji, w której główną rolę też odgrywał alkohol.

14 października ok. 16:40 dyżurny zawierciańskiej komendy został poinformowany o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na ul. Szkolnej w Łazach. Volkswagen jechał całą szerokością jezdni, więc prowadzącemu pobrano krew do badań i zatrzymano w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator.

Okazało się, że samochód prowadził 40-letni policjant z 12-letnim stażem, który pracuje w Wydziale Kryminalnym, w chwili zatrzymania miał jednak wolne. Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu zawiesił zatrzymanego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie zmierzające do zwolnienia ze służby. Sporządzone materiały przekazano do dalszego prowadzenia prokuraturze.

Co istotne, dzień wcześniej wydarzyła się sytuacja, która miała odmienny przebieg. Policjant z Łaz w czasie wolnym od służby zatrzymał wówczas nietrzeźwego traktorzystę. 13 października ok. 14:40 w Woli Libertowskiej w gminie Żarnowiec funkcjonariusz zauważył młodego mężczyznę, który jechał całą szerokością jezdni.

Po zatrzymaniu wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Powiadomił o tym dyżurnego zawierciańskiej komendy, a przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości prowadzącego. 18-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, a traktor, który jechał po drodze publicznej, nie był zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. O losie pijanego nastolatka zadecyduje teraz sąd.

KR
Fot.: KPP w Zawierciu

 

Miejska TV