Częstochowa: Tylko jedna osoba aresztowana w sprawie skatowanej na śmierć 50-latki

W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła. Podejrzani nagrywali swoje czyny telefonem. Prokurator wystąpił o areszt dla trzech mężczyzn.

Ciało kobiety zostało znalezione przy ul. Konwaliowej na początku tego miesiąca, 3 października. Okazało się, że ze sprawą śmierci 50-latki powiązane są cztery osoby, w tym ojciec z synem. Prokurator wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych. Wobec trzech pełnoletnich osób o ich tymczasowe aresztowanie, natomiast w stosunku do niepełnoletniego, 15-letniego sprawcy czynu karalnego, wystąpił do sądu opiekuńczego o umieszczenie w schronisku dla nieletnich.

Sąd uwzględnił tylko wniosek prokuratora dotyczący pełnoletniego sprawcy pobicia, czyli 18-latka. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wyjaśnia, że pozostałe wnioski nie zostały uwzględnione, dlatego też 11 października złożono zażalenia zarówno na postanowienia odmawiające stosowania aresztu, jak i 10 października na postanowienie sądu rodzinnego, w tym przypadku odmawiające umieszczenia nieletniego sprawcy w schronisku.

O tym, czy dwaj pozostali dorośli podejrzani zostaną odizolowani, będzie wiadomo w przyszły piątek. Jak informuje Sąd Okręgowy w Częstochowie – termin rozpatrzenia odwołań wyznaczono na 25 października. Dla przypomnienia kobieta została śmiertelnie pobita przez dwóch nastolatków, czemu przyglądał się ojciec jednego z nich. Była wożona w bagażniku samochodu i została porzucona w miejscu publicznym. Prokuratura postawiła zarzut pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie wizyty w Częstochowie o tej sprawie wypowiedział się Prokurator Generalny, który brał pod uwagę zakwalifikowanie czynu jako zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Aktualizacja:

W piątek 25 października oba postanowienia dotyczące podejrzanych zostały utrzymane w mocy. Oznacza to, że sąd ostatecznie nie uwzględnił wniosków prokuratury dotyczących aresztu oraz umieszczenia w schronisku.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: Nastolatkowie skatowali 50-latkę w Częstochowie. Wszystko nagrali telefonem…
Więcej: Minister Ziobro o skatowaniu 50-latki w Częstochowie

 

Miejska TV