Autobus z dziećmi stanął w płomieniach

Na uszkodzoną ciężarówkę najechał autobus przewożący dzieci, który następnie stanął w płomieniach. Wśród pasażerów byli ciężko ranni.

19 października o 9:00 w rejonie skrzyżowania ul. Inwestycyjnej z ul. Technologiczną w Zawierciu doszło do wypadku drogowego. Ruch na tym odcinku został całkowicie zablokowany, a wśród pasażerów byli ciężko ranni. Taki był przebieg ćwiczeń służb ratowniczych.

Policja, straż pożarna i ratownicy medyczni zostali skierowani na miejsce wypadku drogowego, a ich głównym zadaniem było jak najszybsze udzielenie pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w warunkach ograniczonej widoczności. Na uszkodzoną ciężarówkę, która stała na środku drogi, najechał szkolny autobus. Podróżowało nim 35 uczniów, mających od 15 do 17 lat. W ramach ćwiczeń trzy osoby zmarły w wyniku doznanych obrażeń, a kilkanaście innych przetransportowano do szpitala. Policjanci odnaleźli też dwóch nastolatków, którzy oddalili się z miejsca zdarzenia. Scenariusz takich działań miał doskonalić współdziałanie służb.

KR
Fot.: KPP w Zawierciu

 

Miejska TV