Wandale zniszczyli 23 przystanki! 1000 zł nagrody za pomoc w ustaleniu sprawców!

Została zniszczona infrastruktura komunikacyjna. Częstochowski radny zgłosił interpelację, w której proponuje ufundowanie nagrody za wskazanie odpowiedzialnych za to osób.

Jak mówi nam rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, ta jedna noc może kosztować częstochowski magistrat nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć o dokładnej kwocie trudno na ten moment mówić. W związku z tym 23 października wiceprzewodniczący Rady Miasta złożył interpelację w sprawie ufundowania nagrody za wskazanie osób odpowiedzialnych za zniszczenie wiat przystankowych. Ma to być 1 tys. zł. – Na pokrycie nagrody zobowiązuję się przeznaczyć swoją dietę – napisał.

O ewentualnej nagrodzie rozmawialiśmy z Łukaszem Kotem. Częstochowski radny podkreśla, że nawet jeśli interpelacja w tej sprawie zostanie odrzucona, przekaże wspomniany tysiąc z własnych środków. – Mam nadzieję, że nagroda pomoże znaleźć sprawców – mówi samorządowiec. – Ktoś wykazał się ogromną głupotą. Mam przynajmniej nadzieję, że to byli ludzie spoza Częstochowy, choć niewiele to zmienia. Ponad 20 wiat przystankowych, które służą mieszkańcom, zostało zniszczonych.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że za zniszczenie odpowiedzialna jest jedna grupa osób. Jeżeli to się potwierdzi, będzie prowadzone również jedno postępowanie pod kątem art. 288 kodeksu karnego, który dotyczy zniszczenia cudzej rzeczy. Zgodnie z ustawą, kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, może w konsekwencji zostać pozbawionym wolności na czas od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

red.
Fot.: MZDiT

 

Miejska TV