Trzy wypadki na częstochowskich drogach

W dzień Wszystkich Świętych na drogach Częstochowy i powiatu częstochowskiego nie obyło się bez wypadków. W ostatnich dniach do niebezpiecznych zdarzeń doszło między innymi w Blachowni oraz Olsztynie.

Miniony weekend przyniósł trzy nieszczęśliwe wypadki. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Blachowni 30 października, w późnych godzinach dnia, na DK46. 41-latek skręcał volkswagenem passatem w prawo, lecz jechał zbyt szybko i wjechał do rowu melioracyjnego. Kierowca został ranny i musiał trafić do szpitala.

Następnego dnia w Częstochowie przy ul. Śląskiej poszkodowany został pieszy. 38-letnia mieszkanka Kłobucka prowadziła kię, a wyjeżdżając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa, przez co zderzyła się z oplem. Drugim samochodem kierował 31-latek z powiatu częstochowskiego. Opel wjechał na chodnik, na którym znajdował się przechodzień. – Na widok nadjeżdżającego pojazdu zaczął przed nim uciekać, lecz przewrócił się i doznał urazu lewego barku – informuje Marta Kaczyńska z częstochowskiej Komendy. Pieszy został przewieziony do szpitala.

Również 31 października w Olsztynie 41-letni mieszkaniec gminy, jadąc oplem insignią, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej 69-latce z powiatu częstochowskiego, która prawidłowo przechodziła przez pasy. Kobieta trafiła do szpitala. Czynności w każdej z tych spraw prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie.

Przez cztery doby, od 31 października do 4 listopada, blisko 700 częstochowskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby w ramach akcji ”Znicz 2019”. Przede wszystkim było to 496 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Oprócz wyżej wymienionych wypadków policja odnotowała 68 kolizji, tymczasem w zeszłym roku było ich ponad sto. Mundurowi z ruchu drogowego skontrolowali ponad pół tysiąca pojazdów. Zatrzymano dziesięciu nietrzeźwych kierujących, a z powodu przekroczenia prędkości również osiem praw jazdy.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: KMP w Częstochowie

 

Miejska TV